Bu isimden sıkıldım. İlk başta güzel gelmişti, bütün isimler gibi. Sonra tekrar tekrar tekrar karşıma çıktıkça sıkıldım. Arada başkasında duydukça da tuhaf geldi. Zaten bu kadar uzun zamandır, sanırım 2009'dan beri bu isimle yazıyor olmam da bir mucize.

Hemen her gün isim değiştirdiğim bir twitter hesabım var. Hesabı gördükçe yabancı geliyor ve adımı daha uygun bir adla değiştiriyorum. Daha uygun ertesi gün başka bir isim oluyor, fırsat buldukça kendime yüzler çiziyor, onu da değiştiriyorum. Sonunda isimlerle ilgili sorunum olduğuna kanaat edinceye kadar sürdü, zaten farkındaydım ama kanaatim pekişti. İsim değiştirmekten de bıktım. Bütün isimler birbirinin aynı.

İnsanın kendiyle ilgili bir meseleyi farketmesi, kendindeki bir eksikliği, farklılığı görüp, hayatını buna göre tanzim etmesi o eksikliğin farkedilmemesine yol açıyor. Ben isimsiz biriyim, ancak isim sahibi olmak insanların arasında gerekli olduğu, adın ne diyene bir cevap vermek gerektiği için isimlerimi aklımda tutmaya çalışıyorum. İnsanların isimleriyle nasıl bir ilişkisi olduğu konusunda bir fikrim yok, ben polis çevirirse yanımda bulunsun diye aldığım ehliyet gibi görüyorum. Araba kullanırken bir faydası yok, ancak o olmazsa sanki araba gitmezmiş gibi yapıyorlar.