İçimden bazen bir mezhep kurayım da keyfime bakayım diye geçiriyorum. Bütün mezhepleri birleştirecek yedibinsekizyüzonaltıncı mezhep olarak Mezhepler Tarihi'ne kaydolacak bir Desperadiyye Mezhebi, yani Umutsuzlar Mezhebi. Pesimiyye Mezhebi de olabilirdi ama bizimki daha desperados.

Pek müslüman mezbebi olmayacağı adından belli. Allahtan ancak kafirler ümidini keser diyene, kafir senin dedendir diye hayli entelektüel karşılıklar vermek mümkün gerçi. Pek acayip kaçmaz, bilakis ortam uygun.

Bu bir akaid mezhebi. Daha doğrusu akaidimiz umutsuzluk olduğu için gerisiyle pek ilgilenmiyoruz. En önemli inancımız kıyamet çoktan kopmuştur da haberimiz yoktur inancı. Malum Allah indinde bir gün, sizin günlerinizle ellibin yıl kadardır ayeti var, yani aslında kıyamet kainatın bir köşesinde koptu, yıldızlar dürülmeye başladı ama haberi ancak ışık hızıyla gelebildiği için haberimiz henüz olmadı.

Ancak kıyametin koptuğunu alametlerinden anlayabiliyoruz. Güneşin batıdan doğması mesela, Batı'nın gelişmesine işaretti. Bu oldu mu? Oldu. İnkar edebilir miyiz? Edemeyiz. O halde bak güneş batıdan doğdu. O sebepten tövbe kapıları da kapandı, kaldık mı ortada? Kaldık. Neden Desperadiyye olduğumuzu anladınız mı? Anladınız.

Mehdi meselesi var. Mehdi geldi. Caferilerin 12. imamı veya son bin senedir her ülkede envai çeşidinden zuhur eden adamların biri gerçekten Mehdi idi. Yalnız Şiiler meseleyi anladıkları halde çaktırmamak için gayba çekildi dediler. Memleketimiz de hala zuhur etmeye zorlayan Mehdi dolu. Düşünün bi, şu zamanda Mehdi gelse, ona kim inanacak? (O sarışınları sayma, yani kim?) Gerçekten Mehdi olan biri bile kendine fazla taraftar bulamaz, ben mehdiyim dese kaç retweet alır sanıyorsunuz? Kaç kişi reply eder? Kaç follower'ı olur? Kaç?

Kıyamete yakın müslüman olacak bir milletten bahsedilir bir de. Bu da Türklerdi. Müslüman oldular ve olduklarını bile unuttular. O kadar zaman geçti üzerinden. Hala Japonlar mı, Almanlar mı diye tartışıp duruyorlar.

İsa Mesih'in yeryüzüne inmesi ise, her tarafın onun resimleriyle dolması sayesinde oldu. Televizyonda görmeye alıştığınız en bilindik dini isim kim? İsa. Batılılar İsa aşağı, İsa yukarı, tüm yeryüzünü İsa (a.s.)'ın temsili resimleriyle donattılar. Mahallemdeki adamları tanıdığımdan fazla tanırım kendisini, yolda görsem tanırım yani. Daha bir de inecek diye bekliyorlar.

Dağların yerinden oynaması, denizlerin taşması gibi olayları da her gün görüyoruz. Madenler sayesinde dağların altı yerinden oynuyor ve oralardan çıkanları yakıyor ve her çeşit eşyada kullanıyoruz. Şu son zamanlarda devam eden sıcaklık artışı da denizlerin taşmasına sebep oluyor. İklimin çivisinin çıkmasıyla zaten kıyametin kopmuş olduğunu hepimiz anladık.

Deccal ise ya televizyon, ya Internet, ya teknoloji, ya kapitalizm. Kapitalizm hemen bütün özelliklerine uyuyor, alnındaki KFR yazısını okuyabiliyoruz, bu kadar kör sömürü ancak o şekilde mümkün, tek gözlü olduğu da doğru ve bu göz de Internet vasıtasıyla hepimizi takip ediyor. İsa Mesih'in onu öldürmesini ise bir yerlerden tutturup te'vil ederiz. Belki yukarda yaygınlığından bahsettiğimiz İsa resimleri, televizyondan öğğğ getirmesiyle bir şekilde öldürmüştür. Yani ne biliyim, bu kadarcık da müşkil kalsın.

Bi dünyanın patlayıp yok olması kaldı. Onu da yakında yok yere çıkacak bir nükleer savaş yapabilir. Rusya'daki asi bir generalin çeşitli düğmelere basmasıyla havalar ısınır ve dünya patlar. Veya kıyamet haberi bir antimadde bulutu olarak gelir, tüm güneş sistemi birkaç gün içerisinde ışığa dönüşür.

Gördüğünüz gibi mezhebimiz tüm hücumlara karşı cevaplarını geliştirmiştir. Hangi akıl sahibi kıyametin kopmadığına inanabilir ki zaten?