Rüyalara fazla önem vermeye başladım. Gördüğüm bir rüya nedeniyle öfkeli bir yazıyı kaldırdım. Tabirinden anladığımdan değil, i'lerin noktalarını bu kadar üzerine koymayı pek de sevmediğimden.

Birini tanıyıp da aşık kalabilmek mümkün müdür? Bize hayır diyenleri veya terk edenleri tanımaya devam edemediğimiz için aşık olmaya devam ediyoruz. Senelerce içinde tutmanın sebebi bu olsa gerek, hayalindeki insanla gerçekte olanın alakası yok ama uzaktan ne kadar güzel geliyor her şey.

Twitter hesabımı kapattım. Kullanmayı bıraktım ve ilk birkaç günlük etkisi düşündüğüm kadar ağır olmadı. Hayatımda tahmin ettiğim kadar yeri yokmuş veya ben zaten sıkılmışım.

Yürüme deyince bunun başka şekilde anlaşıldığı bir ortam. Aslında sıkılmamın asıl nedeni sanırım insanları insan gibi görme hevesimin kaçmasıydı. Kadınlara bir şey yazıyorsun ve ilgi duyduğun sanılıyor. Bunu bir defa yaşadığında, diğerlerinden de şüphe etmeye başlıyorsun. Onların da bunu düşünüp düşünmediği sorun oluyor. Hiçbir yerde değilse kafanda sorun oluyor. Bekâr erkek olmak zor, normal bir ilişki arıyorsun ama sözlerinin nasıl anlaşıldığını bilmemek kötü. Sonunda hepten kapatmanın daha uygun olduğuna kanaat ettim.

Çoluk çocukla uğraşacak hâlim yok, hanım arkadaş arasam da yüzlerce kişi arıyor olamam herhalde, insanlara karşı devamlı bir kendini kontrol hâli beni sıkıyor. Biraz daha uzak durmak gerek.