Senin söylediklerinin başkalarının söylediklerinden daha anlamlı olduğunu nasıl bilebilirim?

Ortalık komplo teorisi dolu. İnsanların hepsinin hayatta bir anlam ihtiyacı var ve bu ihtiyacı bir takım komplo teorileri vasıtasıyla gidermeye çalışıyorlar.

Anlamın da organik olanı makbul zira. Seri üretim anlam ruhumuzu kanser ediyor. Kendi üretebileceğimiz anlam da bütün dünya düzeninin bir takım manyaklar elinde, insanlığı yok etmek için çabaladığı. Bunlar da insan ve düzenin tepesindeler, neden kendilerinin zaten kazanmış olduğu oyunun kurallarını değiştirsinler? dediğimizde -- İlluminati'den başlayıp, tepedekilerin aslında kılık değiştirmiş uzaylı sürüngenler olduklarına kadar varan bir takım fikirler öne sürüyorlar.

İngiliz kralının veya Amerikan başkanının kılık değiştirmiş bir uzaylı veya İlluminati'nin seçilmiş adamı olup olmadığını bilemem. Böyle bir iddianın yokluğunu kesinkes bilmek için Amerikan başkanını doğumundan ölümüne tanımak lazım ve böyle bir imkanım yok. Çoğu insanın böyle bir imkanı yok. İmkanı olanların da, birinin anne babası yakın çevresinin de böyle iddialara verebilecekleri cevabın etkisi ne kadar olur bilmiyorum.

O halde bunlara ne kadar kulak asmalıyım? Sıfıra yakın. Sıfır değil ama ona yakın. Çünkü böyle bir iddianın aksinin ispatı mümkün değilse ona zaman harcamanın anlamı da yoktur. Ben uzaydan geldim ve bulunduğum gezegenin kralıydım diyen bir adamı ne kadar ciddiye alırsınız? Düzeltmeye ne kadar zaman harcarsınız?

[Demzen]