Sabah 4060'tan gelen 2017/... sayılı dava Aralık ayının 28'ine ertelenmiştir mesajını gördüm. Bitmemiş boşanmanın mal katılım davası. Asıl dava yani. Unutmuşum. Eskiden tarihleri takip ediyordum. Boşanmanın hayatımdaki yeri hayli azalmış.

Boşanmanın kendisi de kararın çıktığı 2021 Eylül ayından beri İstinafta. Avukatı aradım. Hayırlı olsun, 6 ay daha uzamış. Boşanma ne zaman biter? İstinafın bu sene içinde biteceğini tahmin ediyorum dedi. Ondan sonra da temyize gidecekmiş. İki sene de o sürer. Eğer İstinaf veya Yargıtay kararı bozmazsa, 2025 gibi boşanmış oluyorum. Boşanma davası 8 senelik evliliğin kendisinden daha uzun sürmüş olacak.

Bugün ertelenen mal katılım onun üstüne 4-5 sene daha sürermiş. Borcum borç. Ölmez de sağ kalırsam 2033 gibi öderim. Çocuklar o zamana kadar reşit oluyor zaten. Kedimizin mamasını bile sen alıyorsun, annemize de parasını verirsin derler. Ben de veririm.

Adaletini sevdiğimin Türkiyesi.

Depremden sonra zatıalilerine bu davalardan beklediğin para neyse depremzedeler için bağışlayayım, hakkın varsa senin, yoksa benim hayrım olur dedim de, senin elinden gelecek bir hayır olduğuna inanmıyorum diye cevap verdi. Eskiden canımı iki gün falan sıkıyordu, şimdi nasipsizlik böyle bir şey demek ki deyip unuttum. Zaten beklediğim para bir milyon dese yan çizmek zorunda kalacaktım, o kadar param yok zira.

Geçenlerde birine bunları anlatırken belki de Allah seni başka birinden koruyor dedi. Benim de dışarıdan baktığımda verebileceğim bir cevap bu. İnsan böyle sürünürken korunduğuna inanmıyor ama olabileceklerin en hayırlısının gerçekleştiğini de üzerinden zaman geçince anlıyorsunuz.

Zaten artık benimle ilişkisinde devlet güvencesi isteyen saygıdeğer hanımefendilerden uzaklaştım. Bu saatten sonra da benimle ilişkisinde medeni kanun güvencesi arayana önce güler, sonra da Allah beni böylelerinden koruyor demek ki der geçerim.

[Demzen]