• Cehennemin köpekleri kimin için havlıyor?
  • Zihnimde Rollo Tomasi'nin havlamasını duyuyorum. Zamanın kadınına zamanın erkeği. Daimi bir mücadele. Kendini koru çünkü her an çelme yiyebilirsin. Her an çabala yoksa sevgilin seni başkasıyla değiştirmeye çalışır, veya daha kötüsü aldatır.
  • Daimi bir mücadele, her an kazık yemeye hazırlık yapma ihtiyacı, kadının her an başkasıyla sıvışma veya kapının önüne gelen herkesle sevişme ihtimaline karşı müteyakkız bulunma. Böyle bir hayatı kim istiyor? Böyle kırmızı alarm durumunda yaşamak yerine kendi köşene çekil, hayatın daha sakin olur.
  • Kadınların çoğunun güvenilmez olduğunu ben de düşünüyorum. Kırmızı hapçıların kadın modeli, bilhassa seküler, kendinden başkasını düşünmeyen, otuzuna kadar partilerde sürtüp, otuzundan sonra eli yüzü düzgün koca arayan kadınların davranışlarını diğer modellere göre daha iyi açıklıyor. Bu model de yanlış tabii, doğru değil ama kullanışlı.
    • Kullanışlı modelleri doğru yerde kullanmazsan, velakin, seni köreltir. Modellerin model olduğunu unutursan, karşındaki kadını onunla anlamaya başlarsın. Sen onları o modelle anlamaya başlayınca, onlar da senin modeline uygun davranmaya başlar.
    • Bundan kaçınmaya çalışıyorum. In retrospect izah edebiliyor olması, karşına çıkan herkesin böyle olduğu anlamına gelmiyor. İnsanları tanıyacak kadar merak etmiyorsan --ilgin yoksa, güvenemiyorsan, kadınların hepsi yalancı, kaypak ve sair şekillerde güvenilmez geliyorsa, uzak dur ve modelinin seni çektiği girdaptan kurtulana kadar bekle.