Sorun şu ki sorun yok.

Elon Musk Twitter'a 44 milyar dolar vereceğine bana verebilirdi demiş biri. Twitter esprisi ama doğru. Zihnimizin arkasında bende olacak o kırkdört milyar dolar.

Bende olsa ne yaparım? Sanırım hayatımın daha fazla param olsa da hayat tarzım değişmez safhasına geldim. O kadar param olduğunda çalışmak zorunda kalmam, şu an parayla yaptığım işleri bedavaya yaparım. Belki denize yakın bir evim olur, belki biraz daha sakin ve güvenli bir muhitte. Halihazırda kulağım o kadar duymadığı için zaten şehrin ortası da sakin. Sağ kulağım ameliyatla düzelmedi, bu paranın ona getireceği bir fayda olduğunu da sanmıyorum.

Önemli adam olabilirim, kırkdört milyar dolarım olsa beni daha çok insan tanır. Eminim telefonlarım daha çok çalar. Eski karım alacakları için haciz koyar ve kırkdörtmilyar doların yaklaşık kırkdörtbin lirasını ona vermek zorunda kalırım. Kadınlar daha çok yürür. O kadar param olursa sadece kadınlar değil her tür cinsel eğilimden insan yürür bence. Bunların sonucu ben de daha çok kaçarım. Kime güveneceğimi daha az bilirim. Kırkdört milyar doların binde biri için bile memlekette insanlar birbirini tanımaz, benim de hayatım tehlikeye girer. Zaten para muhabbeti yapandan kaçıyorum, bu kadar param olunca herkesten kaçarım. Türkiye'nin en zengin aileleri bile beni param için sevmeye başlar.

Hasılı o para bana kolaylık değil, zorluk getirir. Kendime içi buzlu suyla dolu bir fıçı alırım, abidik gubidik elektronik zımbırtılara daha çok para veririm ve saçma sapan şeylere para vediğim için daha çok suçluluk hissederim. Kırkdörtmilyon dolarlık bir yalı alabilirim, içine de bir iki iyi araba alırım ve hayatım başka bir evde, şimdikine para kaybetme stresi eklenerek devam edip gider.

Anladığım kadarıyla ölmüşüm ben.