2015 temmuz ayındaki eski yazıların birinden:

Alerjik rinitimin sebebi nedir? Hastalıklara bu isimleri kim buluyor acaba? Rinit olmuşum. Tirit. Senelerdir alerjik rinitim. Doktora gittim, önce kullandığım ilacı kesip, test yaptı, sonra hmm, çavdar otu, ıhlamur söğüt kavak ağaçlarına alerjiniz var deyip, aynı ilacın farklı bir şirkette istihsal edilenini verdi. Yanına da iki fısfıs, bir de gerektiğinde diye başka bir ilaç. Şimdi, sevgili doktor, ben bu zıkkımı yine içeceksem, o testleri neden yaptık?

Bana gerektiğinde diye verilen hiçbir ilacı kullanmıyorum. Ev ağrı kesici dolu, her gittiğim doktor bana bir ağrı kesici yazıyor, ben de onları alıp evde saklıyorum. Arada misafirler soruyor, ne istersin, majezik mi, parol mu, geçen gün yeni bir hap verdiler ondan deneyin isterseniz diyorum. İçmem ama içiririm.

Bu hastalığın ilacını kullanmayı bırakalı 2 sene oluyor. Günde 16-20 saat aç durmaya başladıktan sonra azaldı. Sonra şekeri kesince biraz daha azaldı. Sonra gluteni kesince hiç kalmadı. Sadece arada bir hapşırıyorum, çocuklar korkuyor.

Yani doktorun bilmemne ağacı poleni dediği alerji, aslında gluten alerjisiymiş.

Artık yerde, bazen tozun ve kedi tüyünün içinde yatıyorum. Yazıyı okuyunca aklıma geldi. O zamanlar böyle bir şeye kalkışsam üç gün burnumu çekerdim.