Fetöcünün birinin, muhtemelen Nisan 2017'de içeri alınmış bir mahrem imamın twitter hesabı ortaya sürüldü. Birden fazla kişinin konuştuğu, şifreli bir takım mesajlar olduğu söyleniyor. Muhalefetin 2023 seçimlerinde söylediği bir takım şeylerle bağ kuruldu. Bunların hepsi Fetö işleri denildi. 300 milyar dolar getireceğiz diyen Kılıçdaroğlu'nun söylediği miktarı bile Fetö fısıldamış kulağına, öyle bir intiba var.

İnsan bağ kurar. İşi budur. Gereğinden fazla bağ kurar. 6 sene önce yazılmış şeylerin bugünkü seçimde aynen kullanıldığını düşünür. O zaman yazılmış taktiklerin aynı şekilde neden kullanılması gerektiğini sormaz. Seçim vaadinde 250 milyar dolar diyecek kadar akıllı değil mi diye sormaz. Aha, burada bunu demiş, demek ki bunları diyenlerin hepsi Fetöcü.

İnsan bağ kurmayı sever. Tarot böyle çalışır, kahve falı böyle, astroloji böyle. Yıldızlara bakar şekil görürsün, sonra bu şekillerden anlam çıkarır, güneşin o şekillerin bulunduğu yerden doğduğu zaman doğanların aynı karaktere sahip olduğuna dair kurgular üretirsin. Tipik anneci yengeç erkeği olursun mesela, bunun babandan beş yaşında ayrılmanla, çocukluğunda yalnız büyümüş olmanla değil, Temmuz'un ortasında doğmanla alakasını kurarlar.

Fetöcülüğün gerçek olduğunu, darbeye kalkıştıklarını, içlerinin dışlarının farklı, şerefsiz bir kült olduklarını bizzat biliyorum. Neden boşandın diyene en büyük kavgamızı 16 Temmuz 2016 sabahı yaptık diye cevap verecek kadar tiksiniyorum Fetöcü kafadan. Yine de artık hoşuna gitmeyen herkese Fetöcü ithamının eskimeye başladığını, tam seçim öncesi yeniden ortaya sürülen bu tweetlerin arkasında konsolidasyon hesabı olduğunu da farkedemeyecek kadar kesin inançlı olamıyorum. Türkiye eksen değiştiriyordu, bu mallar kültü darbe dahil çeşitli yollarla bunu engellemeye çalıştı ve onları bir arada tutan mesihçi kıyamet kültünün getirdiği kibirden dolayı başarılı olmadılar. Allah onları rezil etti ve daha da edecek. Allah yeryüzünde kötülük yaratmış ama kötüleri aynı zamanda aptal ve kendilerine gereksiz önem atfettikleri için kör yapmış ki yeryüzü bir dengede gitsin.

Yine de tanrılık atfına mahal yok ve altı sene önceden bugünü yazdıklarına inanmamayı tercih ederim.