Rüyalarımda en çok gördüğüm insanlardan birinin Tayyip Erdoğan olması ilginç geliyor. Tanıdığım insanları onun kadar görmüyorum. En sonuncusunda Meclis'e girip İngilizce bir konuşma yapmaya hazırlanıyordum.

Haber seyretmeyi ve sosyal medyayı bırakınca kendisini daha sık görür oldum. Demek ki insanın gerçekten bir haber alma ihtiyacı var, bunu normal yollardan karşılayamıyorsa rüyalarında karşılıyor. Bir şekilde dünyadan haber alıyorsun: Haber de doğru gibi görünen hikaye demek, çoğunun doğruluk açısından farkı insanın doğru olduğuna inanmak istemesi. Bugün eminim kendisi televizyonda bir şeyler söylemiştir ama bu rüyama girmesinden daha çok etkiledi mi?

Modern insanın sonu fazla bilgiden gelecek gibi duruyor. Çok fazla biliyoruz ama bunların çoğunun hayatımızda bir şey değiştirdiği yok. Bilakis daha çok şey öğrenerek yapmaktan uzaklaştırıyor, hayatını bir de şu açıdan ele alalım, bir de bu açıdan ele alalım diyerek geçiren milyonlar var. Bilginin kıt bulunduğu ve bulunan her tür bilginin değerli olduğu zamanları geçtik, artık cehaletle olduğu kadar bilgiyle de savaşmak gerekiyor.