Jesse Ventura'nın Devlet'in görmenizi istemediği 63 belge diye bir kitabı varmış. 2011 tarihli bu videoda kitap hakkında konuşmuyor, biraz reklamını yapıyor, biraz da sağdan soldan bahsediyor.

Benim dikkatimi çeken Kennedy hakkında son Amerikan Başkanı ve CIA öldürdü demesi oldu. Konuşmanın girişinde babam 2. Dünya Savaşı'nda askerdi, annem de hemşireydi, ben de Vietnam'daydım. Bu vatanı benden çok kimse sevemez sinyali verdikten sonra ortanın solu sayılabilecek bazı şeyler söylemesi de ilginç geldi.

Toplumların/devletlerin takriben 300 senelik ömürleri olduğuna kanaat etmeye başladım. Bir noktadan sonra toplum umursamazlar ve madrabazlar olarak ikiye bölünüyor. Madrabazlar (veya kazananlar partisi) devletin başı da dahil olmak üzere herkesi kontrol edebilecek bir güce ulaşıyor. Umursamazlar da düzenin yıkılmasındansa devam etmesini kendi lehlerine görüyorlar. Düzen yıkılırsa kimin altında kalacağı belli değil zira, şimdiki zararlı olsa da, ne şekilde zararlı olduğu belli.

Bir noktada umursamazların iyice boşvermesi ve madrabazların gemi azıya almasıyla sahne yıkılıyor. ABD'nin de kaderinin benzer şekilde olacağına dair sinyaller çoğaldı.

Bir de 300 sene bile yaşayamayan toplumlar var tabii, onların hali daha vahim.

[Yeni Yazılar] #Jesse Ventura #devlet #toplum #John F. Kennedy #CIA