Buraya senelerdir yazıyorum. Yıllar içinde bu site de pek çok değişiklik geçirdi. En başlarda bir Wordpress sitesi olarak evdeki bilgisayarım üzerinden yayınladığımı hatırlıyorum. Wordpress'ten Oddmuse'a, oradan Pandoc kullanarak kendi yazdığım bir programa, oradan iki yıl önce Hugo'ya, şimdi de Hugo'dan Zola'ya geçtim. Aralarda unuttuklarım, deneme olarak yapıp bıraktıklarım da vardır.

Bir süredir Hugo temalarıyla aram bozuktu. Her yazıda çıkan resimlerin de artık fazla geldiğini farkettim. Siteyi eski yazıların bir dökümü gibi kullanmanın daha uygun olacağına kanaat ettim. Mümkün mertebe birbirleriyle ilişkilerini, düşüncelerimin değişimini gösteren bir dijital bahçe. Bir de notları takip etmek için Obsidian kullanmaya başladım ve bunun getirdiği bir takım değişiklikler vardı.

Kısacası sitenin teması ve yazıları metinden HTML'e çeviren sistem bir defa daha değişti. Muhtemelen bir takım arızalar olabilir. Bunlar için eposta göndermenizi rica ederim. RSS'le veya twitter üzerinden takip edenlere duyurulur.


Bu yazıyı yazdıktan sonra rastgele açtığım eski yazılardan biri Yevmiye 13125 çıktı. Burada unuttuklarım arasında Tumblr ve Posterous gibi servisler de varmış ve bunların arasında dolaşırken bir miktar yazı bile kaybetmişim.